Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 WIP Boogie'go

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Boogie
Gwardzista Hobby Squad



Liczba postów : 27
Join date : 05/03/2012
Age : 42
Skąd : Niepołomice / Kraków / Szczecin / Police
Humor : In the grim darkness of grim dark Kraków there is only grim dark war.

WIP Boogie'go Empty
PisanieTemat: WIP Boogie'go   WIP Boogie'go I_icon_minitimeCzw Kwi 19, 2012 9:16 pm

No to postanowiłem założyć taki mały wątek - jeszcze nie galeria - wolałbym oddzielić pracę od skończonych projektów. Tutaj będę starał się przedstawiać to nad czym aktualnie pracuje - w miarę możliwości krok po kroku, a w osobnym wątku będę wstawiał gotowe dzieła - tak żebyście mogli mi je krytykować i doradzać Wink

Ostatnio zauważyłem na DakkaDakka wątek o budowaniu orczych zabawek. Taki mały konkursik o uścisk dłoni prezesa Smile Detale można obejrzeć tutaj. Oczywiście wszystkich zachęcam do brania udziału w takich konkursach - jest dodatkowa motywacja do poćwiczenia starożytnych technik scratch-fu.

Aktualnie startuje w kategorii Ork Fighta i w związku z tym przedstawiam wam kawałek tego czym będzie to cacko jak już z nim skończę Twisted Evil Zdjęcia po kolei będą przedstawiały etapy tworzenia scratchbuilda - jakby co ułatwi to zadawanie pytań o materiały czy użyte techniki Wink Mam zrobionego go troszkę bardziej niż tu widać, ale gdzieś zapodziałem kabel od aparatu, więc będziecie musieli poczekać na resztę zdjęć Smile

A i jeszcze jedno - na zdjęciach będą często widoczne materiały w stanie surowym i narzędzia użyte do budowy - jest to celowe - jakby co łatwiej się komukolwiek będzie dopytać co to to tamto jest.

1. Od czegoś trzeba zacząć (plus dobra metalowa linijka to zawsze plus)
WIP Boogie'go Fighta001.th

2. Na bazie powstanie potęga! (klejona klejem do plastiku Humbrol Smile )
WIP Boogie'go Fighta002.th

3. Zastanów się nad materiałem (czyli dlaczego 3mm spienione PCV jest zarąbiste)
WIP Boogie'go Fighta003.th

4. Boczki (bioderka) - po angielsku HIPS (linijka ma 30cm - latacz ponad 16!)
WIP Boogie'go Fighta004.th

5. Co dwie części to nie jedna (dopóki ich nie skleisz)
WIP Boogie'go Fighta005.th

6. Ząbki szczerzy (na razie wygląda jak kijanka...)
WIP Boogie'go Fighta006.th

Następne zdjęcia - niedługo. A co na nich? Już teraz mam zrobioną szybkę od kabiny pilota, skończony tył (z prawie gotowym silnikiem) oraz skrzydełka czekają na coś więcej niż sama bryła. Dodatkowo - dużo roboty szpachlówką i parę niespodzianek (no ale one zależą od ilości czasu jaki będę miał w ten weekend).

A - jeszcze jedno - pasują wam miniaturki zdjęć czy wstawiać od razu duże?
Powrót do góry Go down
FiLooT
Sierżant Hobby Squad
FiLooT


Liczba postów : 149
Join date : 09/06/2011
Humor : ME

WIP Boogie'go Empty
PisanieTemat: Re: WIP Boogie'go   WIP Boogie'go I_icon_minitimeCzw Kwi 19, 2012 9:52 pm

Dawaj od razu duże Smile Na razie bardzo "kanciasto", będziesz zaokrąglał linie bardziej, czy taka kanciastość jest zamierzona. Ten z FW jest chyba inspirowany bardziej wczesnymi rosyjskimi konstrukcjami:

mig 5

WIP Boogie'go Mikoyan_gurevich_mig_5_falcon-02319


mig 17

WIP Boogie'go SilverMig17[img][/img]

niż amerykańskimi:

WIP Boogie'go Images?q=tbn:ANd9GcQEfQH5m1h4dYloMso6Z2_t7pnaA3ftgCbmwbO7-2AkRCZ4u8szEtdmPH9X

Tak czy inaczej podłużne stabilizatory aerodynamiczne na skrzydłach (charakterystyczne "żeberka") są tym co nadaje temu modelowi specyficzny klimat i mam nadzieje, że umieścisz je również na swoim Fightaaa. W końcu Armii Czerwonej zawsze bliżej było do Orków tak taktycznie, jak i technologicznie Very Happy
Powrót do góry Go down
Gmacio
Gwardzista Flame Squad
Gmacio


Liczba postów : 55
Join date : 09/06/2011
Humor :

WIP Boogie'go Empty
PisanieTemat: Re: WIP Boogie'go   WIP Boogie'go I_icon_minitimePią Kwi 20, 2012 5:29 am

Na razie bardzo fajnie to wygląda, kanciastość pasuje do orków, więc można by to nawet tak zostawić, czekam na kontynuację Very Happy
Powrót do góry Go down
Boogie
Gwardzista Hobby Squad



Liczba postów : 27
Join date : 05/03/2012
Age : 42
Skąd : Niepołomice / Kraków / Szczecin / Police
Humor : In the grim darkness of grim dark Kraków there is only grim dark war.

WIP Boogie'go Empty
PisanieTemat: Re: WIP Boogie'go   WIP Boogie'go I_icon_minitimePią Kwi 20, 2012 5:46 am

Dzięki panowie!

FiLooT napisał:
Tak czy inaczej podłużne stabilizatory aerodynamiczne na skrzydłach (charakterystyczne "żeberka") są tym co nadaje temu modelowi specyficzny klimat i mam nadzieje, że umieścisz je również na swoim Fightaaa. W końcu Armii Czerwonej zawsze bliżej było do Orków tak taktycznie, jak i technologicznie Very Happy

Będą będą Wink A sam model będę jeszcze szpachlował tak, aby nadać mu trochę krągłości. Szczerze mówiąc to sam nie wiem co mi z tego wyjdzie Very Happy
Powrót do góry Go down
Sponsored content





WIP Boogie'go Empty
PisanieTemat: Re: WIP Boogie'go   WIP Boogie'go I_icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
WIP Boogie'go
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Pozwolenia na tym forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Lajt Brigade - Nasza działalność :: Galeria-
Skocz do: